مدت زمان ماندگاری مایونز چقدر است؟

این محصول اعجاب انگیز چقدر ماندگاری دارد. مایونز باز نشده یک هفته بعد از تاریخ بهترین زمان مصرف آن قابل مصرف است. در استفاده از مایونز حتما به تاریخ مصرف آن دقت کنید. مایونز به دلیل داشتن روغن می تواند پر ریسک باشد. در صورتی که ظاهری خوب داشته باشد اما شما را مریض کند.

مدت زمان ماندگاری مایونز در شلف بستگی به تاریخ تولید و تاریخ انقضا آن دارد. معمولا مایونز را می توان به مدت یک هفته در انبار نگه داری کرد اما پس از باز شدن حتما باید در یخچال نگهداری شود و می توان به مدت یک ماه آن را در یخچال نگهداری کرد.

به خاطر داشته باشید مایونز همانند سایر چاشنی ها بهترین تاریخ مصرف دارد. بتابراین برای اینکه بهترین مزه را به غذای شما بدهد زمانی که درب آن را باز می کنید در مدت زمان کوتاهی استفاده کنید و به تاریخ انقضا آن توجه نکنید.

چطور می توان تشخیص داد مایونز بد یا فاسد است؟

تحقیقات  و تکنیک های زیادی برای تشخیص این محصول وجود دارد. یکی از آن تغییر رنگ مایونز است که به جای رنگ سفید به زردی می گراید و غلظت آن تغییر می کند. اگر این موارد را مشاهده کردید حتما مانده مایونز را دور بریزید. زمانی که شک دارید دور اندازید و با استفاده مایونز محتمل فاسد سلامت خودتان را به خطر نیندازید . البته همیشه توصیه شده است کلیه مواد غذایی را قبل از تاریخ انقضا آن استفاده کنید.

چطور می توان مایونز را نگهداری کرد تا دوره ماندگاری در شلف آن بیشتر باشد؟

بلافاصله پس از بازکردن مایونز حتما آن را درون یخچال قرار دهید و تنها زمانی که می خواهید از آن استفاده کنید در بیرون یخچال قرار دهید.

سلامت زندگی کنید، اصراف نکنید.

زمانی که مایونز را در غذا استفاده می کنید مدت زمان نگهداری آن غذا چقدر است؟

بستگی دارد. به طور کلی زمانی که شما مایونز را در غذا استفاده می کنید سریع تر فاسد می شود. بنابر این بعد از وعده غذایی بلافاصله آن را در یخچال نگهداری کنید و بهترین زمان مصرف دو تا سه روز پس از تهیه غذا می باشد. در صورتی که در پیک نیک از آن استفاده کردید در هنگام برگشت به خانه آن را دور بریزید.

اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter

منبع مقاله

مقالات مرتبط