نکات آشپزی: چگونه یک سیب زمینی را مکعبی کنیم

سیب زمینی مردم را خوشحال می کند و با داشتن پتانسیل طبیعی آنها برای تقویت خلق و خوی شما و ارضای هوس های شما برای نشاسته، چیز خوبی است که می توان از آنها در سوپ، خورش و سالاد استفاده کرد یا به تنهایی پخته شد.

اما قبل از شروع پخت و پز، باید اصول خرد کردن سیب زمینی را به قطعات یکنواخت و به اندازه لقمه بدانید. این روش را بیاموزید و هرگز نگران آشپزی ناهموار یا نمایش زشت هنگام له کردن، سرخ کردن یا برشته کردن مجدد نخواهید بود.

مطمئن شوید که یک چاقوی سرآشپز تیز، یک تخته برش محکم و یک دست ثابت داشته باشید. سیب زمینی ها را با اسکراب خوب بشویید و پوست بکنید. سپس انتهای آن را از هر طرف کوتاه کنید.

نحوه خرد کردن سیب زمینی

مرحله ۱: یک نوار را از طول برش دهید تا سیب زمینی صاف روی سطح برش بنشیند. گاهی اوقات یک سیب زمینی پوست کنده یک لبه کوچک و صاف ایجاد می کند.

مرحله ۲: سیب زمینی را به قطعات یکنواخت برش دهید، در حالی که آن را با دست غیر برش خود نگه دارید. برای یک مکعب کوچکتر به صورت نازک و برای یک مکعب ضخیم تر برش دهید.

مرحله ۳: آنها را به صورت نواری یا دکمه ای برش دهید می توانید هر دور را یکی یکی یا باهم برش دهید.

مرحله ۴: دکمه ای ها  را ۹۰ درجه بچرخانید و قسمت کوتاه تر را به مکعب برش دهید. این مرحله را می توان تکی یا باهم  انجام داد.

پس از اتمام خرد کردن، آماده باشید که فوراً از سیب زمینی های خود استفاده کنید یا آنها را در یک کاسه سرپوشیده با آب سرد قرار دهید تا از قهوه ای شدن آنها جلوگیری شود.

اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter

منبع مقاله

مقالات مرتبط