رژیم فستینگ

رژیم فستینگ

رژیم فستینگ می‌تواند از نظر رویکرد و مدت زمان متفاوت باشند،و ضروری است که قبل از شروع هر رژیم فستینگ با یک متخصص مراقبت‌های پزشکی مشورت کنید تا از بی‌خطر بودن و مناسب بودن آن برای نیازهای فردی خود مطمئن شوید.

همانطور که گفته شد،در اینجا نمونه ای از یک برنامه روزه متناوب ۱۶/۸ آمده است. این برنامه شامل ۱۶ ساعت فستینگ و خوردن در یک بازه ۸ ساعته در روز است.

 

برنامه روزانه رژیم فستینگ:

ساعت ۸:۰۰ صبح:

از خواب بیدار شوید و روز خود را با یک لیوان آب یا چای گیاهی شروع کنید.

ساعت ۱۲:۰۰:

بازه ۸ ساعته غذا خوردن خود را با یک وعده غذایی متعادل شروع کنید. در رژیم فستینگ پروتئین بدون چربی، سبزیجات و غلات کامل را شامل شود.

ساعت ۱۶:۰۰:

یک میان وعده سالم رژیم فستینگ مانند یک تکه میوه یا یک مشت کوچک آجیل میل کنید.

ساعت ۲۰:۰۰:

آخرین وعده غذایی خود را در روز تمام کنید. از خوردن غذاهای سنگین و پر کالری نزدیک به زمان خواب خودداری کنید.

 

از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰ شب: فقط آب، چای گیاهی یا قهوه سیاه مصرف کنید.

 

این الگو را برای چند روز آینده ادامه دهید و رژیم فستینگ ۱۶ ساعته نخوردن و ۸ ساعت غذا خوردن خود را حفظ کنید. مطمئن شوید که در طول دوره های رژیم  با نوشیدن آب، دمنوش های گیاهی یا قهوه سیاه، هیدراته بمانید.

می توانید برای شروع از رژیم فستینگ ۱۲/۸ ساعته استفاده کنید تا بدن خود را آماده کنید.

به یاد داشته باشید، ضروری است که برنامه رژیم خود را با نیازها و ترجیحات فردی خود تنظیم کنید. برخی از افراد ممکن است تغییر بازه غذا خوردن خود را راحت‌تر بدانند یا دوره‌های رژیم متفاوتی داشته باشند.

علاوه بر این، رژیمگرفتن برای همه مناسب نیست و شرایط پزشکی خاص ممکن است منع فستینگ را داشته باشد، بنابراین قبل از شروع  با یک ارائه دهنده مراقبت های پزشکی مشورت کنید.

 

اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter

منبع مقاله

مقالات مرتبط