فواید سس گوجه فرنگی

فواید سس گوجه فرنگی

Posted in 2017-02-28 11:10:32

افراد زیادی طرفدار سس‌های قرمزند و آن را کم‌کالری‌تر از سس مایونز می‌دانند. سس کچاپ که بسیاری آن را سس گوجه‌ فرنگی می‌نامند یکی دیگر از انواع سس‌هاست که بر پایه رب گوجه‌فرنگی است. عصاره گوجه‌فرنگی، سرکه، روغن، شکر یا شربت ذرت از ترکیبات اصلی این نوع سس است که البته در انواع مختلف آن سبزی‌های گوناگون مانند پیاز، سیر، کرفس و همچنین بسیاری از ادویه‌ها نیز به کار می‌رود.
سس گوجه فرنگی و کچاپ نیز ضد سرطان می باشند و این به خاطر دارا بودن ماده ای به نام «جنستین» که خواص ضدسرطانی فوق العاده ای دارد، می باشد
نموﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﺍﻭﻟﯿﻪ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺍﺯ ﮔﻮﺟﻪ ﻓﺮﻧﮕﯽ ﺩﺭ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯽ ﺷﺪ، ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺭﻗﯿﻖ ﺗﺮ ﺑﺎ ﻏﻠﻈﺘﯽ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺷﺒﯿﻪ ﺑﻪ ﺳﺲ ﺳﻮﯾﺎ ﯾﺎ ﺳﺲ ﻭﺭﭼﺴﺘﺮﺷﺎﯾﺮ ﺑﻮﺩﻧﺪ.
فواید سس گوجه فرنگی:
– باعث کاهش سرطان پروستات می شود.
خوردن سس گوجه فرنگی دو یا چند بار در هفته ریسک ابتلا به سرطان پروستات رو کاهش می دهد
– باعث افزایش تعداد اسپرم می شود.
لیکوپین موجود در گوجه فرنگی باعث افزایش تعداد اسپرم می شود. تحقیقات نشان داده است که آنتی اکسیدان موجود در گوجه فرنگی ۷۰% تعداد اسپرم ها را افزایش می دهد علاوه بر آن باعث افزایش سرعت آنها و کاهش اسپرم های غیرنرمال نیز می شود.
– باعث کاهش کلسترول بد می شود. تحقیقات نشان داده است که کسانی که در برنامه غذایی خود کچاپ را قرار داده اند ۶% سطح کلسترول آنها طی شش هفته کاهش پیدا کرده است.
– افزایش بینایی
به دلیل داشتن ویتامین c و ویتامین A باعث افزایش بینایی می شود.

Back to Articles