گیاه خردل

گیاه خردل

Posted in 2017-02-28 10:17:41

گیاه و دانه خردل، جزو قدیمی ترین داروهای گیاهی است که بیماری های متعدد را درمان می کند. این گیاه که بومی مدیترانه است، در خاورمیانه و خاور دور شهرت فراوانی دارد در واقع ۳نوع دانه خردل وجود دارد، قهوه ای، سفید و سیاه در پزشکی از خردل به دو صورت استفاده می شود: خردل سفید و سیاه، خردل سیاه به صورت دانه و خردل سفید به صورت آرد استفاده می شود. خردل یک ماده غذایی بسیار مفید است که طعم تقریبا تندی دارد و باعث افزایش سوخت‌وساز بدن می شود. همچنین این ماده برای تقویت دستگاه گوارش مفید است.

خواص خردل
خواص درمانی خردل شامل تسکین دردهای عضلانی، عفونت قارچی واختلالات تنفسی می باشد.از زمان های قبل ثابت شده است  که بخش های مختلف گیاه خردل در سرطان، دیابت و سم زدایی بدن مفید است و دارای کیفیت دفع سم، اعمال اثرات درمانی بر روی اعصاب و حفظ سلامت قلب کمک می کند.همچنین گیاه خردل برای سلامت پوست،مو و کاهش کلسترول و استفاده آن در دوران یائسگی برای خانم ها بسیار مفید است.همچنین خردل باعث درمان آبریزش بینی،درمان سرفه و رفع خلط می شود.

در حدود هزارسال است که گیاه خردل در شمال آفریقا، آسیا و اروپا گیاه محبوب می باشد و همچنین این گیاه  بسیار محبوب در میان یونانیان و رومیان باستان بود.

ارزش غذایی خردل

دانه های این گیاه از منابع غنی مواد معدنی مانند منیزیم، فسفر،کلسیم و پتاسیم ساخته شده است به دنبال آن این گیاه منبع غنی از فولیک اسید در رژیم غذایی و ویتامین آ می باشد. سبزی خردل یا برگ گیاهان خردل منبع بسیار خوبی از مواد معدنی ضروری از جمله پتاسیم، کلسیم و فسفرمی باشد و همچنین منبع غنی از فیبر رژیمی و منیزیم است. این گیاهان انرژی زا تاثیر بسزایی در درد مفاصل،تومورها و ذات الریه دارند. دانه خردل نیز در درمان تشنج در کودکان با ارزش در نظر گرفته شده است.پودرخردل در تسکین درد در دوران قائدگی موثر است.

این گیاه به طور موثر فشار خون را کاهش می دهد و مانع بروز تصلب شرایین می شود.
ماساژ پوست سر با روغن خردل به طور قابل توجهی کیفیت مو را بهبود می بخشد و از ریزش آن جلوگیری می کند.

Back to Articles