۵۰ نوع ساندویچ برای عصرانه

۵۰ نوع ساندویچ برای عصرانه

فرستاده شده در شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷


گوجه و پنیر چدار:

سس مایونز را بر روی نان سفید بمالید.ساندویچ را با گوجه های خرد شده، برش های پنیر چدار به همراه سبزی اسفناج کوچک درست کنید و به تکه های کوچک برش بزنید.

گوشت و پنیر بری و سیب:

کره آب شده را به همراه سس خردل بین نان فرانسوی بمالید و گوشت، تکه های پنیر به همراه تکه های سیب سبز مخلوط کرده و با نان فرانسوی میل کنید.

خیار و کره:

۴ قاشق غذاخوری کره نرم شده به همراه نصف قاشق غذاخوری لیمو و یک قاشق سبزی تازه خرد شده را با هم مخلوط کرده و به نان سفید بمالید و به همراه خیار ساندویچی درست کنید و آن را به تکه های کوچکتر تقسیم کنید.

اسفناج کوچک و کره:

مانند ساندویچ خیار و کره درست کنید و به آن اسفناج کوچک اضافه کنید.

ژامبون کبابی میگو:

۱/۴ پیمانه فلفل هالوپینو را ریز ریز کرده به همراه ۳ قاشق غذاخوری مایونز را بر روی نان بمالید.ژامبون و  میگو کبابی را روی آن قرار دهید و نان  به تکه های کوچکتر برش زده و میل بفرمایید.

استیک پواوره:

۴ قاشق غذاخوری کره به همراه سبزیجات تازه مخلوط کنید و درون نان باگت بمالید و استیک ها را به همراه فلفل خرد شده در آن قرار دهید.

ژامبون  و نخودفرنگی:

نصف پیمانه نخود فرنگی به همراه یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را در مخلوط کن ریخته و به آن نمک و فلفل اضافه کنید.سپس آن را بر روی تکه های نان فوکوچیا بمالید و با ژامبون پر کنید.

زیتون و نان فوکوچیا:

یک پیمانه زیتون خرد شده و سه قاشق غذاخوری جعفری خرد شده را در بین نان فوکوچیا قرار داده و چند قطره روغن زیتون روی آن بریزید و با مخلوط زیتون و تکه های پنیر  پر کنید و به تکه های مربعی شکل تقسیم کنید.

مارچوبه:

مخلوط ۳ قاشق غذاخوری کره نرم شده به همراه ۱ قاشق غذاخوری سبزیجات تازه بر روی نان چاودار بمالید و نان را به صورت مربعی برش دهید. مارچوبه های پخته شده را از وسط ببرید و بر روی نان ها به همراه چاشنی با آبلیمو و روغن زیتون قرار دهید و بر روی آن تخم مرغ پخته شده بگذارید.

کره لیمویی و ماهی کولی:

۱ قاشق غذاخوری کره نرم شده را با یک قاشق غذاخوری آبلیمو مخلوط کنید و بر روی نان بمالید.داخل ساندویچ شما ماهی کولی به همراه گوجه و برگ کاهو می باشد و ساندویچ را به تکه های کوچکتر برش دهید.

سالمون و خیار:

پنیر نرم را بر روی نان بمالید و با ماهی سالمون و خیار های تکه شده ساندویچ درست کنید و آن را به تکه های کوچکتر برش دهید.

سالاد میگو:

۱ پیمانه میگو پخته شده به همراه ۳ قاشق غذاخوری سس مایونز را به وسیله آبلیمو و موسیر و جعفری طعم دار کنید و همه موارد با نان سفید ساندویچ درست کرده و میل کنید.

سالاد خرچنگ:

همان سالاد میگو می باشد که در شماره ۱۲ ذکر شد فقط به جای میگو گوشت خرچنگ استفاده می گردد.

سالاد تخم مرغ :

  3 عدد تخم مرغ آب پز را خرد کنید و به همراه ۳ قاشق غذاخوری کره و پیاز قرمز و ۲ قاشق چای خوری خردل به همراه آبلیمو و ۱/۴ پیمانه سس مایونز اضافه کنید.نان سفید را تکه تکه کرده و بر روی کلم بریزید.

پستو مرغ:

۲ قاشق غذاخوری پستو به همراه ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون بر روی نان باگت بمالید و بر روی آن مرغ پخته شده به همراه گوجه فرنگی و بر روی آن روغن زیتون اضافه کنید.

کنگر فرنگی و ژامبون:

۴ قاشق غذاخوری کره نرم شده به همراه تکه های کنگر و نمک و فلفل مخلوط کنید و درون باگت به همراه ژامبون بریزید و بر روی آن روغن زیتون بچکانید.

کالباس:

خردل را روی نان سفید بریزید و بر روی آن کالباس و خیارشور گذاشته و کره بمالید.

کره بادام زمینی و بیکن:

کره بادام زمینی را روی نان سفید بمالید یک لایه بیکن به همراه تکه های موز بر روی آن قرار دهید و بر روی آن سس مایونز بریزید.سپس ساندویچ ها را به  تکه های کوچک تقسیم کنید.

سوسیس و پیاز:

خردل را در نان بریزید . ساندویچی با سوسیس و تکه های پیاز درست کنید.

پنیر  و میوه به:

برش های نان تست را تکه تکه کنید و بر روی آن پنیر بریزید. میوه را خرد و له کرده و در کنار سالاد قرار دهید.

کالباس مارتادلا و اسفناج کوچک:

کره نرم شده را بر روی نان سفید بمالید و ساندویچی با مارتادلا و اسفناج کوچک درست کنید و آن را به تکه های کوچکتر تقسیم کنید و بر روی آن زیتون بگذارید.

گوشت و کیک ذرت:

۶ قاشق غذاخوری کره نرم شده به همراه ۲ قاشق چای خوری فلفل خرد شده و ۱ قاشق چای خوری عسل با هم مخلوط کرده سپس کیک های ذرت را گوشت و هالوپینو پر کنید.

میت لوف و گوجه فرنگی:

سس مایونز را بر روی نان سیب زمینی بمالید و ساندویچی با تکه های میت لوف و گوجه درست کنید و آن را به تکه های مربعی تقسیم کنید.

ژامبون و انجیر:

درون نان باگت خود کره و مربای انجیر بمالید و با ژامبون و تکه های گلابی و برگ کاهو پر کنید و به آن نمک و فلفل بزنید.

خیار و انجیر:

نان تست را برش دهید و تکه تکه کنید و پنیر کاممبر که نوعی پنیر نرم فرانسوی می باشد به آن بمالید و بر روی آن تکه های انجیر تازه به همراه گردو قرار دهید.

بادمجان و ماست:

نصف نان پیتارا با بادمجان گریل و له شده به همراه خیارشور پر کنید.

گوشت کبابی و رزماری:

سس رزماری را بر روی نان گندم بمالید و با آن ساندویچی با خیار خرد شده و گوشت کبابی، کاکائو و ادویه هایی مانند نمک و فلفل تهیه کنید.

مرغ کالیفورنیا:

نان تست را تکه تکه کرده و بر روی آن سس ساندویچ بریزید.ساندویچ با تکه های مرغ دودی، تکه های آواکادو، رب گوجه و جوانه ها به همراه نمک و فلفل درست کنید.

سالاد سالمون:

یک تکه سالمون سرخ شده به همراه ۳ قاشق غذاخوری سس مایونز، موسیر کوبیده شده به همراه گوجه فرنگی و یک قاشق خردل و آب لیمو داخل نان چاودار به همراه سالاد سالمون ریخته و به تکه های کوچک تقسیم کنید.

مرغ سوخاری و سیب:

داخل نان باگت را کره بمالید و با مرغ سوخاری، پنیر چدار و سیب له شده به همراه نمک و فلفل پرکنید. بر روی ساندویچ ها یک تکه ژله سیب بگذارید و میل بفرمائید.

پنیر چدار و ترشی:

سس مایونز را بر روی نان ریخته و ساندویچی با ترشی و تکه های پنیر چدار درست کنید و بر روی ساندویچ کمی جعفری بریزید.

 Blt:

۱/۳ پیمانه سس مایونز به همراه بیکن ریز خرد شده را مخلوط کنید و به همراه نان سفید وفلفل و گوجه گیلاسی و سبزیجات تازه میل کنید.

BLT CLUB :

  مانند ساندویچ قبلی می باشد فقط باید به آن مرغ سوخاری اضافه کرد.

سالاد توتون:

ترکیبی از ۳۰۰ گرم کنسرو ماهی تن و ۲ قاشق غذاخوری پیاز قرمز خرد شده و زیتون خرد شده به همراه ۱/۴ پیمانه روغن زیتون.چند قطره روغن زیتون بر روی سیب زمینی ها ریخته و آنها را با سالاد تن و تخم مرغ آب پز پر کنید و سپس از وسط نصف کنید.

پیاز شیرین:

کره نرم شده را بر روی نان سفید بمالید و بر روی آن لایه های نازکی از پیاز قرار دهید و نمک بزنید  و آن را به تکه های کوچکتر برش دهید و بر روی لبه های برش داده شده جعفری خرد شده بریزید.

فیله و آلبالو:

مربای آلبالو را روی نان کروسان بریزید و ساندویچ فیله اردک یا غاز درست کرده و به تکه های کوچکتر برش دهید.

ماهی دودی:

۴ قاشق غذاخوری کره را با یک قاشق آبلیمو مخلوط کرده و به نان چاودار بمالید. ساندویچتان را با ماهی دودی و خیار و پیاز خرد شده درست کنید و به تکه های کوچکتر تقسیم کنید.

تربچه و ماهی کولی:

۳ قاشق غذاخوری کره نرم شده را با ۴ عدد ماهی کولی چرخ شده مخلوط کرده و روی نان سفید ریخته و ساندویچ درست کنید.

پنیر بلوچیز و انگور:

پنیر بلوچیز نرم شده را به نان چاودار یا نان سیاه بمالید و بر روی آن انگور قرمز بگذارید.

سبزیجات پخته شده:

پنیر بز را در نان باگت بریزید و بر روی آن گوجه فرنگی که جلوی آفتاب خشک شده بریزید.فلفل قرمز، بادمجان و ترشی قارچ و فلفل قرمز بریزید.

کاپرسه:

مرغ تازه، موتزارلا، گوجه فرنگی و ریحان را در یک کاسه ریخته و مخلوط کنید و نمک و فلفل به آن اضافه کنید.مغز کنگر را به آن اضافه کنید و روی آن روغن زیتون بریزید.

نخودفرنگی و هویج:

۱/۲ فنجان نخود فرنگی با ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون و آب با هم مخلوط کرده و به آن ادویه نمک و فلفل زده اضافه کنید.نان سبوس دار به تکه های مربعی تقسیم کنید و بر روی آن نخود فرنگی و هویج خلال شده بریزید و در کنارش آبلیمو و روغن زیتون به همراه پنیر پارمسان  بگذارید.

توت فرنگی و پنیر خامه ای:

پنیر خامه ای را بر روی تکه ای از نان بمالید و با توت فرنگی برش داده شده ساندویچ درست کنید.

پنیر:

۶۰ گرم پنیر خامه ای به همراه نصف پیمانه پنیر چدار  و ۱/۴ پیمانه سس مایونز و نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید سپس ۱/۴ پیمانه پنیر پایمنتو را اضافه کنید و با نان سفید ساندویچ درست کنید.

سالاد مرغ:

۱/۴ پیمانه سس مایونز به همراه ۲ قاشق غذاخوری پیاز یا ترخون خرد شده و ۲ قاشق چایخوری خامه و نمک و فلفل  به همراه مرغ ریش شده  در یک کاسه مخلوط کنید و هم بزنید. ساندویچ با نان سفید تست با سالاد مرغ، اسفناج کوچک و خیارشور خرد شده درست کنید.

پنیر و گلابی:

داخل نان باگت را کره بمالید و با مربای انجیر به همراه تکه های گلابی، پنیر  و نمک و فلفل پر کنید.

لیمو و توت:

نان مافین تست را به ۴ قسمت برش دهید و با لیمو  انواع توت ها آن تزئین کنید.

پنیر خامه ای و ژله:

ساندویچی با پنیر خامه ای و ژله تمشک یا توت فرنگی بین هر تکه از نان درست کنید.

ریکوتا و تمشک:

نان گندم را مربعی شکل تکه کنید. ساندویچی با پنیر ریکوتا و مارمالاد تمشک درست کنید.

شکلات و تمشک:

شکلات فندق را بر روی نان بمالید و تمشک ها را روی آن بریزید و میل کنید.

بازگشت به مقالات