۷ طریقی که سس تند به بدن و ذهن شما کمک می کند .

۷ طریقی که سس تند به بدن و ذهن شما کمک می کند .

فرستاده شده در شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷


۱- سس تند باعث کاهش وزن می گردد .

سس تند می تواند از چندین روش به کاهش وزن کمک کند . اول، کپسایسین موجود در آن می تواند متابولیسم بدن را افزایش داده، با افزایش متابولیسم کالری بیشتری مصرف می گردد و به این معنی است که بدن شروع به کاهش وزن می کند. کپسایسین بیشتر در فلفل قرمز یافت می شود . دوم،‌ به غذاهایتان سس تند اضافه کنید . سس تند باعث این می شود که شما از حد طبیعی تندتر غذا خورده و زودتر احساس سیری کنید و ذهنتان بیشتر درگیر تندی غذا باشد تا درگیر سیر شدن.

 

۲- سس تند حاوی مواد معدنی و ویتامین های ضروری است .

فلفل تند حاوی مواد ضروری مانند آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها شامل ویتامین سی،‌ ویتامین آ با دوزهای بالا می باشند که این ویتامین ها دارای خواص ضدپیری می باشند و به کاهش فشار خون و کاهش التهابات کمک می کند . این ویتامین های موجود در سس تند از سرماخوردگی جلوگیری کرده و احتمال بیماری های قلبی و سرطانی را کاهش می دهد .

اگر شما به دنبال سلامتی هستید تمام این مواد در فلفل قرمز یافت می شود .

 

۳- سس تند برطرف کننده گرفتگی می باشد .

وقتی شما دچار سرما خوردگی یا عفونت های سینوسی می شوید احساس ضعف و گرسنگی می کنید،‌ خوردن غذاهای تند باعث انقباض در بدن می گردد . مصرف سس های تند و فلفل داروی طبیعی در پیشگیری از آنفولانزا می باشد .

 

۴- سس تند موثر در بالابردن سلامت چشم

فلفل چیپوتل، یک عنصر در سس های تند و سالسا می باشد . در فلفل های تند مانند هالوپینو دو عنصر لوتئین و زناکسین وجود دارد که در هر دو آنها تاثیر عالی بر روی سلامت چشم دارند. مصرف این سس های تند و مواد غذایی تند می تواند به پیشگیری در اختلالات چشم و شب کوری کمک می کند .

 

۵- سس تند ریسک مبتلا شدن به سرطان را کاهش می دهد.

با حمله به میتوکندری سلول ها، کپسایسین موجود در سس تند می تواند بدون آنکه به سلول های صدمه بزند به سلول های سرطانی حمله کرده و آنها را از بین ببرد .

محققان می گویند سس تند موجب کاهش خطر ابتلا به سرطان و رشد سلول های سرطانی شده و موجب مرگ سلول های آپوتیک می شوند .

 

۶- سس تند می تواند درد ها را کاهش دهد .

سس های تند قادر به کاهش درد های رگ به رگ شدن و گرفتگی ها باشند . به خاطر اینکه کپسایسین حاوی خواص ضد التهابی می باشد که به بهبود و سرعت بهبود عضلات کمک می کند .

 

۷- سس تند به کاهش استرس و افسردگی کمک می کند .

سس تند و دیگر مواد غذایی تند می توانند تولید سرتونین و دیگر هرمون های خوب موثر باشند . وقتی شما مواد تند استفاده می کنید بدن شما شروع می کند به تولید اندروفین ها برای جلوگیری از احساس سوختن و گرما .

بازگشت به مقالات