فواید سس مایونز

فواید سس مایونز

فرستاده شده در دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

سس مایونز دارای ویتامین های گروه B و خصوصا ۸B، D، E،F، آهن، گوگرد، کلسیم، منیزیم، مس، فسفر، روی، پتاسیم، کلر، تامین فعالیت هورمونی، ضد غلظت خون می باشد.
سس مایونزحاوی سرکه، تخم‌مرغ و روغن است و می‌تواند یک نرم‌کننده عالی برای موهای زبر و خشن باشد. سس مایونز برای لطافت، براقی، رفع شوره سر، رفع ریزش و تغذیه مو عالی است. تک تک ترکیبات مایونز برای مو بسیار مفید و مغذی می باشد و افرادی که موهای زبر، خشک و آسیب دیده و مجعد دارند می توانند ساقه های موی خود را به سس مایونز آغشته کنند. همچنین سس مایونز برای پوست فواید زیادی دارد و باعث لطافت و سفیدی پوست می شود و صورت را از حالت خستگی بیرون می آورد. سس مایونز مرطوب کننده ای قوی است ماساژ آن ترک خوردگی و خشکی لب ها را از بین می برد و مصرف آن به مرور زمان “چین و چروک های عمقی”را از بین می برد.

نقش ویتامین های موجود در سس مایونز در بدن انسان

ویتامین گروه B : تقویت دستگاه ایمنی و عصبی بدن، کاهش استرس و سلامتی بدن و همچنین سلامتی پوست

ویتامین B8 : تحریک رشد مو و کاهش ریزش مو

ویتامین F : کمک به کاهش وزن و جلوگیری از جمع شدن رسوبات کلسترول در سرخ رگ

ویتامین E  : باعث کاهش چین و چروک و جوان سازی پوست صورت می گردد . همچنین رطوبت پوست را حفظ می کند . درمان آفتاب سوختگی می باشد . یکی از ویتامین ها در درمان کبد چرب به حساب می آید .

ویتامین D : ویتامین دی باعث قوی شدن ریه ها و پیشگیری از چاقی می گردد . از فواید دیگر این ویتامین می توان به جلوگیری از بیماری دیابت و بیماری های خود ایمنی اشاره کرد .

آهن : مصرف آهن جلوگیری از کم خونی می کند . از فواید دیگر می توان به عملکرد بهتر ورزشکاران و جلوگیری از زایمان زودرس اشاره کرد .

کلسیم : از خواص کلسیم به کاهش وزن،‌ کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ و سلامت دهان اشاره کرد .

منیزیم : عملکرد منیزیم در بدن از تنظیم کارکرد ماهیچه ها و اعصاب، کمک به تنظیم فشار خون و تولید پروتئین می باشد .

بازگشت به مقالات