شش غذا برای حفظ سلامتی و رژیم غذایی مناسب

شش غذا برای حفظ سلامتی و رژیم غذایی مناسب

فرستاده شده در شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷

اگر شما نگران سلامتی و بیماری قلبیتان هستید، راه هایی برای کنترل سلامتی وجود دارد که از جمله آنها تمرینات ورزشی، ترک سیگار، تست های سلامتی دوره ای می توان اشاره کرد.اما رژیم غذایی سالم نقش اساسی در سلامت قلب دارد.عوض کردن رژیم غذایی در سبک زندگی خود راحتترین را ه برای سلامتی قلب می باشد.در اینجا ۶ غذایی که برای سلامتی قلب خوب و مفید می باشد را نام می بریم.

۱- گردو

فراموش نکنید حداقل ۱۵۰ گرم گردو به رژیم خود اضافه کنید.مصرف گردو می تواند ۲۵ درصد خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد . این غذا دارای مقدار زیادی چربی مفید می باشد.این چربی ها به راحتی می توانند جایگزین چربی های اشباع شده مانند چربی کره شوند.بدین معنی است LDL یا همان کلسترول بد را کاهش داده و باعث افزایش HDL یا همان کلسترول خوب می گردد.

۲- نخود

آیا شما می دانید که یکی از بهترین منابع فیبر چیست ؟ نخود و دیگر حبوبات مانند عدس حاوی نوعی فیبر می باشد که باعث کاهش کلسترول بد شده است. اگر شما می خواهید از لوبیای کنسرو شده استفاده کنید بهتر است از بدون نمک یا سدیم پایین خریداری کنید چون نمک باعث فشار خون می گردد.

۳- شکلات تلخ

شما باید بدانید که شکلات از گیاهی به نام کاکائو گرفته شده است. اما شما می دانید که این گیاه سرشار ار فلانول هستند. در اینجا سوالی پیش می آید که چه چیزی می توانند فشار خون را پایین بیاورند و از لخته شدن خون در رگ ها جلوگیری کند؟ کاکائو به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی عمل کرده و از گرفتگی عروق توسط چربی های مضر جلوگیری می کند. همیشه شکلات تلخ حاوی بیش از ۷۰ درصد کاکائو می باشد که دارای فلاونول به مقدار کمی شکر می باشد.

۴- آووکادو

این میوه با بافت نرم باعث پایین آمدن چربی مضر می گردد. آووکادو همچنین با داشتن برخی اثرات ضد التهابی به شما در برابر التهاب مزمن روده کمک می کند. سعی کنید به جای کره از تکه های آووکادو در سالاد استفاده کنید. آووکادو میوه ای بسیار خوشمزه با کالری بالاست.

۵- روغن زیتون

شوکه می شوید وقتی بدانید بیشتر بیماری های شما ناشی از مصرف روغن های نا سالم است. برای داشتن بدن سالم هیچ چیز بهتر از مصرف روغن زیتون نیست. اگر شما می خواهید چربی های اشباع موجود در شیر، کره و گوشت را ترک کنید بهترین گزینه جایگزین استفاده از روغن زیتون می باشد. برای آگاهی بیشتر شما باید بدانید چربی های حیوانی می توانند کلسترول بد شما را بالا ببرند و باعث گرفتگی رگ های شما گردد.

۶- چای سبز

یک گزارش در ۲۰۱۱ نشان داد که مصرف چای سبز باعث کم شدن کلسترول می گردد که باعث اصلی سکته مغزی و قلبی می باشد.اما نمی توان گفت که هر شخصی می تواند چای سبز مصرف کند، و از مزایای سلامتی آن بهره ببرد.

سپس مطالعه ای دیگر در سال ۲۰۱۴ نشان داد مصرف چای سبز در پایین آوردن فشار خون مفید است. اما هنوز هم

نمی توانند بگویند که چای سبز در جلوگیری از بیماری های قلبی کمک می کند.

بازگشت به مقالات