سالاد الویه غنی شده از ویتامین

سالاد الویه غنی شده از ویتامین

فرستاده شده در دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷


اگر می خواهید سالاد الویه سالم تری داشته باشید ما به شما یکی از مواد اولیه با کالری کمتر ، پروتئین و ویتامین بیشتر را پیشنهاد میکنیم . شاید بهتر باشد ابتدا اشاره ای کوتاه به فواید سینه مرغ داشته باشیم . جالب است بدانید که با خوردن تنها ۱۵۰ گرم از گوشت سینه مرغ به میزان تقریبی ۴۰ گرم پروتئین وارد بدن شما می شود و این میزان می تواند ۷۰ درصد پروتئین روزانه بدن شما را تامین کند . همانطور که می دانیم یکی از عامل های اصلی بیماران قلبی و عروقی چربی است . گوشت مرغ دارای کمترین میزان چربی است به حدی که چربی آن با روغن گیاهی برابری می کند . پس دیگر نگران بیماری خود نباشید می توانید با جایگزین کردن سینه مرغ در سالاد الویه خود میزان چربی خود را کاهش دهید .
آیا میدانید استفاده از سینه مرغ می تواند در پیشگیری از بیماری آلزایمر به شما کمک کند . شما با افزودن گوشت سینه مرغ به سالاد الویه ۳۰ درصد از ویتامین B6 بدن خود را تامین می کنید .
و در آخر می توان به کالری کم سینه مرغ اشاره کرد ، این ویژگی موجب می شود شما به مدت طولانی تری احساس سیری داشته باشید . جالب است بدانید که اکثر پزشکان تغذیه گوشت سینه مرغ یکی از غذاهای اصلی در رژیم غذایی بیماران خود توصیه می کنند .
سیب زمینی :
ویتامین C موجود درسیب زمینی باعث جلوگیری از بیماری اسکوربیت می شود . علائم این بیماری ظاهر شدن لکه در صورت می باشد .
سیب زمینی دارای اسید های آلی مانند اسید سولانیک ، اسید نپوتانیک و ساید فولیک می باشد . که کاربرد ای اسیدهای آلی در بدن مقاوم کردن بدن در برابر بیماری های قلبی ، پوکی استخوان می باشد .
سیب زمینی سالاد الویه به علت پتاسیم زیاد باعث تمیز شدن کبد می شود .

نخود فرنگی :
منبع غنی از ویتامین B6 و k1 می باشد که برای سلامت استخوان عالی می باشد . فولیک اسید و ویتامین B6 در نخود فرنگی از سلامت سیستم قلبی و عروقی حفاظت کرده .
خانواده ویتامین های B موجود در نخود فرنگی مانند : B2 ، B6 ، B3، B1 معجزه ای برای سوخت ساز چربی ، پروتئین و کربوهیدرات ها می باشد .

بهتر است درهنگام خرید نخود های سبز و شفاف و سفت انتخاب کنید .

تخم مرغ :
این ماده غذایی سرشار از ویتامین دی و ضد سرطان سینه ، مفید برای بینایی و تقویت حافظه می باشد .
تخم مرغ حاوی ۱۳/۵ گرم پروتئین می باشد که این مقدار ۱۱ درصد نیاز روزانه بدن می باشد . تحقیقات اخیر نشان داده افرادی که هر هفته ۳ عدد تخم مرغ مصرف کردند نسبت به افراد دیگر ویتامین دی بیشتری دریافت می کنند .
در مطالعاتی که صورت گرفته نشان می دهد کسانی که از تخم مرغ به مدت ۸ هفته به عنوان صبحانه استفاده کردند کالری بیشتری از دست داده اند .

هویج :

با اضافه کردن این سبزی به سالاد الویه خود ، به اندازه کافی ویتامین A وارد بدنتان کردید .

بتا کارتن موجود در هویج زمانی که در کبد تبدیل به ویتامین A  می گردد ،اقدامات مفیدی بر روی بدن انجام می دهد از جمله اقدامات می توان به کاهش صفرا و چربی و همچنین فیبرهای موجود آن باعث پاکسازی روده می گردد و همچنین کمک به دید چشم و خشکی پوست و مو از جمله فواید هویج می باشد .

بازگشت به مقالات